Kontakt


+48 12 6349400
fax     +48 12 6349401

specodlew@specodlew.com.pl

SPECODLEW Sp. z o.o.
ul. Witolda Pileckiego 3
32-050 Skawina
CENTRALA:
tel.: +48 12 63-49-400
fax +48 12 63-49-401
CENTRALA:
ul. Witolda Pileckiego 3
32-050 Skawina
 
CENTRALA:
specodlew@specodlew.com.pl
Do góry

Public Relations

Specodlew / Public Relations

W związku z wykonywaną działalnością posiadamy kabinę rentgenowską przystosowaną do wykonywania badań radiograficznych RT (nieniszczących)
Na podstawie art. 32 c. pkt. 2 ustawy z dnia 29 listopada 2000 r. Prawo atomowe (t. j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1941 z późn. zm.) podaje się do wiadomości poniższy komunikat:
Przedsiębiorstwo Innowacyjnego Odlewnictwa SPECODLEW Sp. z.o.o,  ul. Witolda Pileckiego 3, 32-050 Skawina informuje, że w okresie ostatnich 12 miesięcy, nie realizowano czynności związanych ze stosowaniem urządzenia wytwarzającego promieniowanie jonizujące w pracowni rentgenowskiej.
Z uwagi na powyższe stwierdza się, że prowadzona przez jednostkę organizacyjną działalność w zakresie narażenia, nie miała negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko.
Przedsiębiorstwo Innowacyjnego Odlewnictwa SPECODLEW Sp. z.o.o informuje również, że prowadzona działalność związana z narażeniem, nie uwalnia do środowiska substancji promieniotwórczych.

 

Skawina dn. 16.03.2023 r.

 • Członkostwo w Radzie Naukowo-Przemysłowej Targów Kielce oraz Radzie Biznesu Targów Metal – aktywność w branży odlewniczej oznacza stałą obserwację jej potrzeb, zachodzących zmian i wyznaczania ich kierunku. Z dumą uczestniczmy w posiedzeniach Rady Targów Kielce oraz Targów Metal, wspierając rozwój targów, biorąc udział w przygotowywaniu konferencji, seminariów i angażując się w stały wzrost branżowej wiedzy merytorycznej.
 • Odlewnicza Izba Gospodarcza (OIG) – jedyna o zasięgu ogólnopolskim, samorządowa organizacja w sektorze odlewniczym. Zadaniem Izby Gospodarczej jest ocena wprowadzania i efektywności działań aktów prawnych, opracowanie zasad etyki kooperacji między członkami Izby oraz branżowa współpraca międzynarodowa. W Radzie OIG zasiada jeden z naszych kolegów – pracownik PIO Specodlew. Aktywny wpływ na rozwój naszej dziedziny, to bardzo istotny aspekt naszej działalności branżowej.
 • Konferencja „Projekty B+R w krajowym sektorze inżynierii materiałowej. Trendy i wyzwania” – w marcu 2019 roku w Bukowinie Tatrzańskiej odbyła się arcyciekawa konferencja, której celem była wymiana doświadczeń, dzielenie się wiedzą oraz merytoryczna dyskusja między środowiskami biznesowymi i naukowymi. Jednym z gości honorowych był wicepremier RP, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin, który podczas prelekcji wygłosił swój referat. To było bardzo interesujące i rozwijające dla nas wydarzenie, bardzo się cieszymy, że mogliśmy w nim uczestniczyć.
 • Wieloletni udział w Targach GIFA w Düsseldorfie – Międzynarodowe Targi Maszyn Odlewniczych, Odlewów i Technologii Odlewniczych, które od wielu lat odbywają się co 4 lata, gromadząc liderów naszej branży, organizując spotkania specjalistów z różnych stron świata i umożliwiając nieograniczone poszerzanie horyzontów. To ciekawe przeżycie, w którym od lat z radością bierzemy udział, pozwala nam trzymać rękę na pulsie, wymieniać się doświadczeniami i rozwijać branżę, której jesteśmy częścią.
 • Mistrzostwa Polski Odlewników w Tenisie Ziemnym – od wielu lat angażujemy się również w branżowe wydarzenia sportowe, w których dumnie bierzemy udział. Pracownicy firmy osiągają doskonałe wyniki, a na czele stoi nasz kolega P. Kurdziel – któremu bardzo gratulujemy zdobywanych trofeów. Ponadto, ponieważ spotykamy się wówczas w branżowym gronie pasjonatów i specjalistów, Mistrzostwa Polski Odlewników połączone są zawsze z bardzo owocną Konferencją Techniczno-Szkoleniową, podczas której wymieniamy się wiedzą i doświadczeniami. Kolejna edycja Turnieju przed nami!
 • Wydarzenia okolicznościowe – nasze relacje z klientami są niezwykle istotnym elementem naszej biznesowej tożsamości. Dlatego chętnie uczestniczymy, wspieramy i organizujemy wydarzenia o charakterze edukacyjno-wystawienniczym. Ostatnim projektem była konferencja „Projekty B+R w krajowym sektorze inżynierii materiałowej. Trendy i wyzwania”. Wydarzenie poświęcone było próbie stworzenia forum wymiany poglądów, problemów oraz pomysłów, które pokazują możliwości, płynące z naboru projektów w ramach konkursów ogłoszonych przez NCBR w ramach POIR w 2019 roku. Podczas konferencji nasz dyrektor ds. technicznych – Piotr Tkaczewski, wygłosił referat, prezentując możliwości produkcyjne Specodlewu.
 • Kolejna edycja prestiżowych targów GIFA w Düsseldorfie 2019r. – już w czerwcu tego roku, będziemy mieli przyjemność zaprezentować po raz kolejny naszą ofertę i możliwości podczas rozwojowych i bardzo ciekawych targów, w których z radością bierzemy udział. Zapraszamy serdecznie – będziemy do Państwa dyspozycji na stoisku targowym nr 15H43. Do zobaczenia!
 • Mistrzostwa Polski Odlewników w Tenisie Ziemnym – doroczny branżowy Turniej sportowy, na którym oczywiście nie może nas zabraknąć! Już 14 czerwca 2019 roku spotkamy się po raz XVII podczas pięknego, pełnego słońca i emocji wydarzenia sportowego, gdzie – mamy nadzieję – po raz kolejny uda nam się z pomocą P. Kurdziela – kolegi, który dzielnie nas reprezentuje – zdobyć wysokie noty.

 

                                          

Here is the attachments of this Post

Efektywny rozwój potwierdzony licznymi nagrodami. Nasze starania nie pozostają niezauważone. Szczere zaangażowanie, intensywny rozwój, biznesowy szacunek do kooperantów oraz rosnący poziom kompetencji, zostały wielokrotnie docenione i uhonorowane tytułami, odznaczeniami, nagrodami i certyfikatami, które stanowią gwarant naszej niezawodności.

Zapraszamy do zapoznania się z listą wybranych osiągnięć, które nieustannie motywują nas do dalszych starań o to, aby być jeszcze lepszym:

 • System jakości potwierdzony certyfikatami. Nieprzerwanie, od samego początku działania, korzystamy z certyfikowanych systemów jakości, które pozwalają nam utrzymać niesłabnący poziom. Obecne certyfikaty systemu zarządzania, na którym bazujemy, wydawane są przez firmę DEKRA.
 • Świadectwo uznania wydane przez Polski Rejestr Statków, które stanowi o najwyższej jakości, potwierdzonej licznymi próbami wyrobów oraz inspekcjami naszego zakładu produkcyjnego.
 • Wyróżnienie przez Targi Kielce 2004r. – prestiżowa nagroda Targów Obronnych, Zbrojeniowych, Uzbrojenia i Wyposażenia Wojska (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO), przyznana za odlewaną rurę osłonową wymiennika ciepła.
 • Wyróżnienie przez Targi Kielce 2005r. – prestiżowa nagroda Targów Obronnych, Zbrojeniowych, Uzbrojenia i Wyposażenia Wojska za zmienno-szczelinową, odlewaną, chłodnikową dyszę przyspieszającą COANDA 20X.
 • Medal Targów Metal w Kielcach 2006r. – impreza wystawiennicza o bardzo wysokiej randze, odbywająca się pod patronatem Ministerstwa Gospodarki, organizowana przy udziale Stowarzyszenia Technicznego Inżynierów Polskich, Instytutu Odlewnictwa oraz Odlewniczej Izby Gospodarczej, podczas której Specodlew został doceniony za opracowanie technologii wykonywania precyzyjnych odlewów aluminiowych o wysokich własnościach wytrzymałościowych.
 • Wyróżnienie przez Targi Kielce 2007r. – po raz kolejny Targi Obronne, Zbrojeniowe, Uzbrojenia i Wyposażenia Wojska (MSPO) doceniły naszą pracę i najwyższą jakość, nagradzając odlew kierownicy podajnika.
 • Gepardy Biznesu – w III edycji prestiżowego Konkursu Gepardy Biznesu 2008 zostaliśmy nagrodzeni za dynamiczny wzrost wartości rynkowej. To ogromne wyróżnienie daje nam motywację i jeszcze więcej energii do działania. Bardzo się cieszymy!
 • Medal Targów Metal w Kielcach 2008r. – kolejny rok, w którym zostaliśmy docenieni na prestiżowej, branżowej imprezie wystawienniczej. Tym razem ocenie oraz weryfikacji poddana została modułowa klapa śluzowa, którą nagrodzono medalem.
 • Medal Targów Metal w Kielcach 2009r. – z radością uczestniczyliśmy w kolejnej edycji ważnej w naszej branży imprezy wystawienniczej, organizowanej przez Instytut Odlewnictwa, Odlewniczą Izbę Gospodarczą oraz Stowarzyszenie Techniczne Inżynierów Polskich, podczas której zdobyliśmy kolejny medal – w tym roku docenieni zostaliśmy za łopatkę D MeKo.
 • Medal Targów Metal w Kielcach 2010r. – udział w corocznych Targach Metal w Kielcach, stał się dla nas już przyjemną tradycją i wiemy, że nie może nas na nich zabraknąć. W tym roku, podczas prestiżowej imprezy wystawienniczej, uhonorowane medalem i docenione zostały odlewane elementy wieloelementowego rurowego, cyklonowego nurnika wymiennika ciepła.
 • Medal Targów Metal w Kielcach 2011r. – jak co roku, wzięliśmy udział w najważniejszej imprezie targowej naszej branży w Polsce i po raz kolejny, poza bezcenną wiedzą, rozwijającymi rozmowami i niezwykle interesującymi doświadczeniami, odchodzimy bogatsi o medal, z którego jesteśmy niezwykle dumni – otrzymaliśmy go za płytę chłodnikową składaną.
 • Medal Targów Metal w Kielcach 2012r. – organizowane przy udziale Stowarzyszenia Technicznego Inżynierów Polskich, Instytutu Odlewnictwa oraz Odlewniczej Izby Gospodarczej Targi Metal w Kielcach, w tym roku zaowocowały fantastycznymi przeżyciami, nowymi kontaktami i mnóstwem kreatywnych dyskusji. Z nieskrywaną dumą przyjmujemy medal, który otrzymaliśmy za odlewaną końcówkę palnika.
 • Medal Targów Metal w Kielcach 2013r. – otrzymaliśmy kolejny w naszej karierze medal, tym razem ze wspaniałym odbiorem spotkał się odlew nabieżnika. Fakt, że nasza praca jest pozytywnie oceniana i doceniana, jest dla nas nie tylko nagrodą i powodem do ogromnej dumy, ale również zobowiązaniem na przyszłość – wiemy, że nie możemy spocząć na laurach, ale wciąż konsekwentnie iść do przodu po kolejne sukcesy branżowe.
 • Medal Targów Metal w Kielcach 2014r.  –  podczas kolejnej edycji prestiżowego wydarzenia branżowego, udało nam się zaskoczyć oceniających efektem naszej pracy – w tym roku to odlew obudowy amortyzatora do wozów bojowych. Nasze zaangażowanie, precyzja i wysoka jakość zdobyły uznanie i zapewniły nam kolejne trofeum – medal, który napawa nas ogromną dumą i radością.
 • Medal Targów Metal w Kielcach 2016r. – układ wahaczy zawieszenia motocykla, to kolejny efekt naszej ciężkiej pracy i zaangażowania w innowację. To właśnie za niego otrzymaliśmy kolejny w naszej historii medal. Jest nam niezmiennie miło, że możemy uczestniczyć w tak ciekawych wydarzeniach, jak Targi Metal w Kielcach, dzielić się naszymi doświadczeniami i poznawać punkt widzenia gigantów z branży. To był kolejny owocny rok.
 • Medal Targów Metal w Kielcach 2018r. – tradycją już jest nasz udział w prestiżowych Targach Metal w Kielcach.  W tym roku zaskoczyliśmy kompletem odlewanych wsporników konstrukcji wzmocnienia samochodu, które otrzymały medal. Dziękujemy za kolejne wspaniałe spotkanie!
 • Wyróżnienie w ramach jubileuszowej, XX edycji Targów Metal  – to wyjątkowo miłe wyróżnienie, które otrzymaliśmy za wieloletni udział w Targach. Bardzo się cieszymy, że możemy od tylu lat być ich częścią, aktywnie wpływając na rozwój branży.
 • Stała ekspozycja na corocznych Międzynarodowych Targach Poznańskich – to bardzo prestiżowe targi wystawiennicze, które obchodzą już stulecie swojej bytności na rynku branżowym. Podczas Targów Poznańskich mamy okazję zawsze poznać ciekawych ludzi, specjalistów i pasjonatów naszej branży, aktywnie wpływać na jej kształtowanie na rynku oraz zaprezentować naszą ofertę wraz ze wskazaniem bieżących kierunków rozwoju.
 • Regularny udział w Targach Nowych Technologii – udział w tej imprezie wystawienniczej to nie tylko pasjonujące przeżycia i odkrywanie nowoczesności, ale również niezwykle interesujące kontakty i mnóstwo konstruktywnych dyskusji, które budzą kreatywność oraz innowacyjną myśl technologiczną.

 

                                                               

Here is the attachments of this Post

PIO Specodlew to 16 lat intensywnych działań w branży odlewnictwa. Nieustanny rozwój, mnóstwo zmian, konsekwentnego docierania do wytyczonych celów, ale również przecierania nowych szlaków. Powiększamy zasięg, pozyskujemy nowe, rozwojowe projekty, zdobywamy zaufanie kolejnych klientów, przekonując nie tylko naszych odbiorców, ale również samych siebie, że możemy jeszcze więcej.

Podążając za innowacją. Nie straszne nam wyzwania, podejmowaliśmy się wielokrotnie trudnych i zaawansowanych technologicznie zadań, zdobywając bezcenną wiedzę, doświadczenie i nowe rynki. Wiemy, że „kto stoi w miejscu, ten się cofa”. Dlatego od początku działania kładziemy nacisk na podnoszenie kwalifikacji, dynamiczny rozwój, schematy zastępujemy twórczym podejściem do rozwiązywania problemów, a trudności traktujemy, jako motor do zdobycia nowych umiejętności. Wykorzystujemy każdą szansę i dbamy o to, aby nasza poprzeczka podnosiła się coraz wyżej.

W duecie z nauką. Poszukujemy wciąż sposobności do uzyskiwania kolejnych szczebli umiejętności, inwestując również w naukę. Z radością angażujemy się w owocną współpracę z placówkami naukowymi, realizujemy liczne projekty naukowe oraz badawcze i czerpiemy z tej kooperacji obustronne korzyści – wkładając w dorobek naukowy naszą wiedzę i wyciągając z niej najnowocześniejsze, odkrywcze i pionierskie metody pracy, które pozwalają nam osiągać kolejne cele.

 

Here is the attachments of this Post

Ta strona wykorzystuje pliki cookie - czytaj więcej

Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce.

Zamknij